Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα του Βραχασίου με Κρουστά

Νίκη ψυχολογίας

Η πρώτη νίκη για τον ΑΟ Βραχασίου είναι γεγονός, η ομάδα του Ίωνα Περάκη έκαμψε την αντίσταση του ΠΑΟ Κρούστα με 1-0 και αρχίζει να διώχνει τα «φαντάσματα» της περσινής χρονιάς. Η ψυχολογία της ομάδας ήταν κακή μετά την ήττα της προηγούμενης βδομάδας και αυτό φάνηκε από το πολύ άγχος που είχαν οι παίκτες σε όλες τους τις κινήσεις τελικά το γκολ του Δημήτρη Σουλαδάκη(μετά από μια δουλεμένη φάση στις προπονήσεις) στο 16΄ με κεφαλιά ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη στον ΑΟΒ.
Ο Κρούστας που και αυτός είχε ανάγκη από βαθμούς καθώς δεν είχε νίκη στο πρωτάθλημα απείλησε σε κάποιες περιπτώσεις σοβαρά την εστία του Μουρτζάκη. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟ Κρούστα είχε καλύτερη εικόνα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΒ ξεπέρασε το άγχος και είχε τις ευκαιρίες για να κάνει το 2-0.
Φάσεις και γκολ
Γκολ 16΄ κόρνερ του Παπουτσάκη κεφαλιά του Σουλαδάκη με δύναμη στα δίχτυα 1-0.
18΄ πάσα του Νερατζούλη ο Σισκάκης σουτάρει για να αποκρούσει ο Μουρτζάκης.
30΄ ο Σουλαδάκης ανατρέπει τον Σταυρακάκη δίνεται πέναλτι, το εκτελεί ο παθών ο Μουρτζάκης διώχνει και με την βοήθεια του δοκαριού η μπάλα δεν μπαίνει στα δίχτυα.
37΄ Απευθείας φάουλ του Σταυρακάκη στο οριζόντιο δοκάρι.
43΄ ακυρώθηκε γκολ του Σωρού από σέντρα του Σταυρακάκη με τον βοηθό να δείχνει ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή του άουτ.
47΄ φάουλ Σταυρακάκη κεφαλιά Σγουρού άουτ.
54΄ πάσα Πατούνα ο Λαπίδης βγαίνει τετ τα τετ ο Ζορμπαλάς βρίσκει αέρα και ο Λαπίδης προ κενής εστίας σουτάρει άουτ.
57΄ κόρνερ Παπουτσάκη και σουτ Πατούνα διώχνει ο Ζορμπαλας.
66΄ κόρνερ Σταυρακάκη κεφαλιά Άρχου άουτ.