Παρασκευή 11 Απριλίου 2014

Νωρίς νωρίς οι εκλογές στον Α.Ο.Βραχασίου !!!!

Για μεγάλη Τετάρτη ορίστηκε η πρώτη συνάντηση για την εκλογή του νέου ΔΣ για την ομάδα μας!
Η συνάντηση είναι ανοιχτή για όλους τους ενδιαφερόμενους στα γραφεία του Αναπτυξιακού Συλλόγου στο Σίσι και ώρα 15:00!
Η παρουσία σας είναι απαραίτητη για το μέλλον της ομάδας μας.

Κυριακή 6 Απριλίου 2014

Ένα βήμα πριν την παραμονή ο ΑΟΒ !!

Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες σ’ ένα αγώνα που ήταν μονόδρομος για την ομάδα του Βραχασίου. Οι Μύθοι ύστερα από το σίγουρο υποβιβασμό έπαιξαν χωρίς άγχος, για την ιστορία τους και για το χωριό τους κι έφεραν σθεναρή αντίσταση στους φιλοξενούμενους.   Αξιοποίησαν με επιτυχία μια φάση που τους δόθηκε στο 22’ και άνοιξαν το σκορ.  Οι Βραχασώτες αντέδρασαν σχετικά γρήγορα και μ’ ένα πολύ ωραίο πλασέ στο 34’ έφεραν το ματς στα ίσα.  Στο ίδιο έργο θεατές όπως και στο παιχνίδι με τη Νεάπολη ο Ίωνας Περάκης είχε την έμπνευση να περάσει στον αγωνιστικό χώρο τον Κωνσταντίνο Στεφανάκη στο 66’.  Και δέκα λεπτά αργότερα έβαλε το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα του αγώνα.   Αναλυτικά ακολουθούν  οι φάσεις του αγώνα

3’  Σουτ Ντίντα από καλή θέση πάνω στα σώματα των αμυντικών και κόρνερ.
10’  Σουτ του Χατζηγιαννάκη σε κόρνερ ο Λαπίδης
11’ κόρνερ του Ψαριανού, κεφαλιά του Χατζηγιαννάκη λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Λαπίδη
21’ Ένα – δύο Κυριακάκη Ασατιάνη  το σουτ του τελευταίου άουτ
22’ Γκολ για τους γηπεδούχους. Ωραία μπαλιά από το χατζηγιαννάκη στην πλάτη της άμυνας του Βραχασίου κι εκεί ο Διακάκης μ’ ένα ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ
32’ Σουτ του Χαϊτά από το ύψος της περιοχής πάνω από τα δοκάρια.
34’ Ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους με Μεταξαράκη ύστερα από σέντρα από αριστερά του Βιδάλη.
40’ σέντρα του Ντίντα δεν προλαβαίνει ο Ασατιάνη με κεφαλιά να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
45’ Φάουλ Πατούνα από το ύψος του κέντρου, κανείς στην πορεία της μπάλας, η μπάλα άουτ.
47’ Φάουλ του Χατζηγιαννάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα στον αμαρκάριστο Χαριολάκη κι αυτός μ’ ένα ωραίο πλασέ βάζει ξανά μπροστά την ομάδα του, αλλά ο βοηθός Δρακωνάκης το ακυρώνει ως εκτιθέμενο.
56’ Σουτ του Διακάκη από το ύψος της περιοχής με διπλή προσπάθεια ο Λαπίδης αποκρούει την μπάλα.
58’ Ατομική ενέργεια του Μεταξαράκη και σουτ από καλή θέση, η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Ξενικάκη.
61’ Σέντρα του Τρόκα από δεξιά, ο Ζερβάκης από καλή θέση πάνω στο Λαπίδη.
62’ Αλλαγή για Βραχάσι.  Τη θέση του Βιδάλη παίρνει ο Μπαγορδάκης.
63’ Σουτ του Μεταξαράκη από καλή θέση  ψηλά άουτ.
66’ Αλλαγή για Βραχάσι. Τη θέση του Κατρινάκη παίρνει ο Στεφανάκης.
70’ Κόρνερ του Στεφανάκη από δεξιά, ο Ζερβάκης από το ύψος της μικρής περιοχής με κεφαλιά, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ξενικάκη.
71’ Σουτ του Τζωρτζάκη έξω από την περιοχή και αμαρκάριστος αλλά η μπάλα έξω από τα δοκάρια.
74’ Αλλαγή για Μύθους. Τη θέση του Τρόκα παίρνει ο Δοξανάκης
76’Μεγάλη μπαλιά του Ντίντα από αριστερά, ο Στεφανάκης μέσα από την περιοχή και μ’ ένα έξοχο κοντρόλ διαμορφώνει το τελικό 2-1
84’ Αλλαγή για Βραχάσι. Τη θέση του Κυριακάκη παίρνει ο Κοκοτσάκης.
ΔόξαΜύθοι(ΓιώργοςΑγγελάκης)Ξενικάκης,Σταυρακάκης,Φρουζάκης,Τρόκας,Ζερβάκης,Διακάκης,Χατζηγιαννάκης,Χαϊτάς,Ψαριανός,Χαργιολάκης,Τσικαλουδάκης.
Βραχάσι (‘Ιωνας Περάκης) Λαπίδης Φ, Ζερβάκης, Ντίντα, Πατούνας, Μεταξαράκης, Κατρινάκης, Βιδάλης, Τζωρτζάκης, Ασατιάνη, Κυριακάκης, Μηλαθιανάκης
Διαιτησία: Κασσωτάκης, Δρακωνάκης, Κουναλάκης